יום ראשון, 27 במרץ 2011

המסע בעקבות האצבעית הרומאית

אצבעית רומאית (Dactylorhiza romana) הוא אולי הנדיר בפרחי הארץ. זהו סחלב צהבהב די קטן שתפוצתו בישראל מוגבלת לגבעה אחת קטנה במורדות החרמון. המקום המדויק הוא סוד שמור. מזה עשרים שנה אני מחפש את הפרח הזה. מדי כמה שנים, בסוף חודש מרץ, אנחנו יוצאים אל ההרים ומקווים להיתקל בו. אתמול מצאנו. לא אגלה לכם היכן בדיוק כי המיתוס חשוב יותר מהפרח עצמו.יפה, אבל עדיין לא זה. סחלב פרפרני.
הנה היא
.

4 תגובות:

 1. יש סיבה/מטרה לטשטוש בתמונה הראשונה?

  השבמחק
 2. מקסים!! יש מישהי שתשמח לראות את הפוסט הזה:))

  השבמחק
 3. תמונות יפות מאד :-)
  Sivi שלחה אותי לראות, אז באתי :-)
  בתור אחת שבקרה את הדקטילוריזות כבר 6 פעמים (פעם בשנה) - אני יכולה לספר לך שזהו לא הסחלב הנדיר ביותר בארץ... ביום שישי האחרון ספרנו מעל 100 פרטים פורחים על הגבעה.
  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1446911
  תיאור הגבעה מופיע בספר סחלבי הבר של אסף שיפמן, אז גם המקום כבר לא כל כך סודי.

  ואם כבר, יש לי אתגר בשבילך: סחלב שהוא באמת נדיר (4-5 פרטים, ולא גבעה מלאה) - הסחלב הסורי. ביום שישי האחרון ראיתי אותו בפעם השניה בחיי.
  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1448745

  השבמחק
 4. שגיא,
  בתי הצעירה (בת חמש וחצי) צילמה את התמונה הזאת. היא מצאה חן בעיני למרות (בגלל) הטשטוש ולכן צירפתי אותה לפוסט. עד הפעם הבאה אלמד אותה למקד ידנית.

  Sivi,
  תודה רבה. וגם עבור האורחת החדשה.

  ע נ נ ת,
  אני מודה שאני לא חובב גדול של פרחי בר, אבל במקרה של הדקטילוריזה החיפוש הפך עם השנים לאתגר (אחרי הרקפת היוונית, שמסתתרת ביער מסעדה). לא היכרתי את הספר של אסף שיפמן, אבל אחפש אותו. תודה עבור ההמלצה.
  וגם, יופי שמצאתם את הסחלב הסורי. אני מכיר מישהו שישמח לדעת.

  השבמחק

Google Analytics Alternative